O mnie

pawel_karczewski_fizjoterapeutaZ wykształcenia jestem magistrem Fizjoterapii i Osteopatą. Ukończyłem studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na Oddziale Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego. Odkąd pamiętam medycyna przewijała się przez moje życie głównie za sprawą najbliższej rodziny, którą stanowią zasadniczo sami lekarze. Obciążenie genetyczne było na tyle silne, że pchnęło mnie w ramiona mojej Alma Mater i wypuściło w świat jako fizjoterapeutę z nieposkromionym apetytem na wiedzę jak funkcjonuje nasz organizm.

Studia, a później praktyki, staże i pierwsza praca utwierdziły mnie w przekonaniu, że oto robię to co lubię. Jest jakaś niesamowita satysfakcja, tak charakterystyczna w zawodzie medyka, że mamy ten przywilej obserwacji człowieka/pacjenta, któremu nasza praca pomogła w walce z chorobą i bólem.

Już w trakcie studiów koncepcja Terapii Manualnej i Osteopatii wywarła na mnie olbrzymie wrażenie z uwagi na ich globalne postrzeganie organizmu człowieka w procesie powstawania dolegliwości narządu ruchu i od tamtego czasu konsekwentnie dokształcam się w tym kierunku. Udało mi się z powodzeniem ukończyć Studia z zakresu Medycyny Osteopatycznej w Europejskiej Szkole Osteopatii – kolebce Osteopatii w Europie oraz wiele wysoko-wyspecjalizowanych kursów Terapii Manualnej. Dzięki temu otworzyłem szeroko oczy na świat Rehabilitacji i Fizjoterapii i mogę śmiało i z przyjemnością powiedzieć, że oferuje On tak znacząco więcej niż lasery, prądy i gimnastyka. 

Obecnie prowadzę prywatną praktykę w Klinice Osteopatii i Rehabilitacji Medycznej Medifire na terenie Warszawskiej Białołęki oraz prowadzę wykłady i warsztaty z zakresu Terapii Manualnej i Medycyny Osteopatycznej dla obecnych i przyszłych fizjoterapeutów w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej. 

Celem utworzenia tego blogu jest w pewnym sensie promocja Nowoczesnej koncepcji Fizjoterapii i Terapii Manualnej w Polsce. Postaram się w przybliżyć Państwu założenia współczesnej Rehabilitacji i głębokie zmiany jakie zaszły w tej dziedzinie medycyny na przebiegu wielu lat.  Mam nadzieję, że lektura sprawi Państwu przyjemność.

 

Serdecznie zapraszam Paweł Karczewski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.